• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

Bilen ADAM
09.08.2019 - Bursa (9.8.2019 13:57:11)
BURSA - 446 TL

Günün ilk ayağında Yamak1 seviyesindeki aprantilerin at bindiği koşuda her an hata yapabilecek biniciler olduğundan fazla riske girmek mantıksız görülüyor. Programın geneli bazında ön plana çıkan isimler olduğundan bu ayağa mümkün olduğunca fazla isim yazarak sağlama almak mantıklı görülüyor. Ancak koşan isimlerden en şanslı olan ikilinin IT MAY RAIN ve ARAYEKYİ olacağını düşünüyorum. Gerek rakiplerine oranla formda olmaları gerek kilo olarak avantajlı olmaları ve grupta iyi sayılabilecek aprantiler ile mücadele edecek olmaları bu iki ismi bir adım ön plana çıkarmakta. IT MAY RAIN startla birlikte ön grubun arkasına yatarak düzlüğe kadar sermayeli gelip yapacağı ataklar ile avans elde ederek fotoyu bulmak isteyecektir. ARAYEKYİ ise süratlenecek yarışı sonlardaki etkili atakları ile lehine çevirmek isteyecektir. Bu iki ismin dışında farklı bir isim düşünülecek ise birçok isim göz önüne alınmalıdır.

 

 

 

 

İkinci ayakta start alan isimlerden çim pistte koştuğu yarışlar bazında bu gün için favori olmayı hak eden isim MONACO şeytanın bacağını kırmaya yakın olacaktır. TOKAÇOĞLU idaresinde daha önceden de start alan bu isim nispeten uyum sorunu yaşamayacaktır diye düşünüyorum. Sprinter yapıdaki bu isim düzlüğe çok gerilerde çıkmaması durumunda yapacağı ataklar ile fotoyu bulmak isteyecektir. Kum pistte bekleneni veremeyen bu isim sevdiği çim pistte ve lehine mesafede uygun sayılabilecek isimleri geçmesi gerekir.

 

 

 

 

Üçüncü ayakta start alan isimlerden günün favori isimlerinden olan INTO seri stili ile çıktığı gibi bitirmek isteyecektir. Daha önceki yarışlarında benzer taktik ile öne çıkıp beyaz bayrak ayna yapmıştı. Bu gün içinde benzer taktik ile kazanmaya çalışacaktır ki bunu becermesi normal sonuç görülüyor. Gruptaki rakipleri bu ismin stilini bildiklerinden erken pres yapmadıkları taktirde kaybedeceklerini bildiklerinden önde rahat bırakmak istemeyeceklerdir. Durum böyle olunca da INTO erken tempoya gireceğinden sonlarda dama diyebilir. Bu durumda nispeten cazip bir sonuç çıkabilir.

 

 

 

 

Dördüncü ayakta start alan isimlerden günün ağır topu TOMİRİS kazandığı son iki yarışı ile formunun nedenli iyi olduğunu gösterdi. Bu gün yarışı önlerde kabullenerek seriye devam etmek isteyecektir. Rakipleri arasında ÇIKSALIN’IN stil olarak önlere yakın gitmesi durumunda TOMİRİS için mesafenin uzuyor olması kriteri ile birlikte geçilebileceğini düşünüyorum. TOMİRİS açısından gruptaki rakip isimlerin tamamı bu ismi rakip göreceklerinden hemen hemen hepsi bu safkanı bozmak için mücadele gösterecektir. Bu nedenle bu denli favori ismin yanına rakip yazıp cazip sonuç arayacağım. Dileyen yarış seveler benim aksime bu ismi risk edebilir.

 

 

 

 

 

Beşinci ayakta start alan isimlerden rakiplerinin bir adım önünde gördüğüm isim GÖLGEYELE olacak. Daha önceki yarışları bazında bu günkü rakiplerini mağlup etmesi normal sonuç olacaktır. Kendisini iyi tanıyan jokeyi idaresinde birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Eğer bu gün için ilk kez koşacağı Bursa pistinden hatta ilk kez koşacak ters pistten olumsuz etkilenmez ise başarılı olması gerekir. Startla birlikte ön grubun arkasında yarışı düzlüğe kadar sermayeli takip ederek düzlük başında temposunu arttırarak liderliği alıp elde edeceği avansı fotoya kadar korumak isteyecektir. Bu bakış açısı altında benim adıma kazanması normal olacaktır. Ancak ilk kez Bursa da, ters pistte koşacak olması ve son G1 NİĞBOLU koşusunun ağır gelmesi gibi kriterlerin belirsizlik yaratması nedeni ile riske girmek istemiyorum.

 

 

 

 

 

Kapanışta start alan isimlerden FLYING FACE son yarışında kazanmışçasına başarılı koşmuştu. Verdiği kısa ara nedeni ile ikincilikle yetinmek zorunda kalan bu isim bu gün artan kondisyonu ile uygun rakiplerini geçmeye yakın görülüyor. Kaliteli kan hattı ile uzun mesafeyi başarılı koşabilecek izlenimi veren bu isim startla birlikte ön grubun arkasına yatıp düzlük başında önlere hamle yaparak mücadeleye ortak olacaktır. Son 300’den sonra yarışa ağırlığını koyup fotoyu bulmak isteyecektir. Bu tip yarışları başarılı koşan jokeyi idaresinde kazanması gerekir.


Ön planda gördüğüm isimlerden tercihim MONACO ve FLYING FACE olacak. Bu iki isim doğrultusunda iki yada tek bankolu kurgu yapılabilir. Aksini düşünen yarış severler farklı kurgu yapmak adına ön planda gördüğüm diğer isimlerden tercihte bulunabilir.
ALTILI ŞABLONUM (2 BANKOLU)

9-8-6-5-3-2-10-12
4
6-3-4-7-5-1-2
3-2-6-1-4
2-5-9-3-11-1-7
4Tek bankolu kurgu yapmak isteyen yarış severler;


ALTILI ŞABLONUM (TEK BANKOLU)

9-8-6-5-3-2-10
4-3-7
6-3-4-7-5-1-2
3-2-6
2-5-9-3-11 // 1-7
4

6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 1.974.920 t dir.
6'lı ganyan 446,81 t vermiştir.
SİTEMİZE DESTEK OLMAK AMACI VE EMEĞİN KARŞILIĞINI VERMEK İÇİN BİR KAÇ SANİYENİZİ AYIRMAYI UNUTMAYINIZ!
 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM…Yorum Yaz:
Yorum Sayısı : 0
© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | Üyelik Koşulları | İletişim