• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

Bilen ADAM
07.08.2019 - İstanbul (7.8.2019 11:22:55)
İSTANBUL - 630 TL

1.ALTILI


AYDEREAĞASI: Son Bursa yarışı beklenenin altında olan bu isim sanırım anlık olarak yaşadığı küçük sıkıntıdan dolayı kendini tam anlamıyla yarışa vermedi. Startı da dış kulvar olunca son ana kadar dışarılarda kalan bu isim tabela dışında kalmıştı. Bu gün için uygun sayılabilecek rakipleri yanında start alacak olan isim için tekrardan ÖZCAN'IN tercih kullanması sanırım tayın sağlık sorunu olmadığını göstermekte. Klasik kaızbert yavrusu olan bu isim yarış içinde idaresi biraz zor görülüyor. Keyfi yerinde ise rakiplerini kolay atlatır eğer canı istemez ise geçecek izlenimi verse de bir türlü atlamaz. Açıkçası bu tip kaızbert yavruları biraz kafadan kırık diyebilirim. Koşmak ister ise bu rakiplerini geçmesi gerekir. Aksi taktirde zor bir yarış olacaktır.
KAYI BEYİ: Kalite olarak iyi bir kumaşa sahip olan bu isim kısa bir aranın ardından koştuğu son yarışını kazanma başarısı göstermişti. Bu gün için uygun sayılabilecek rakiplerini mağlup ederek birincilik serisine devam etmek isteyecektir. Bu ekürinin tam anlamıyla safkanlarının hazır olmadan koşmadığını söyleyebilirim. Buda gösteriyor ki bu gün yine hedef yapılmış bir koşu olacaktır. Startla birlikte önde gidecek isimlerin arkasında yarışı takip etmesini beklediğim bu isim düzlük başında ataklarına hız verip liderliği alarak geriden gelecek isimlere direnerek fotoyu bulmak isteyecektir.
DUBLIN: Form durumu oldukça iyi olan bu isim ekürisinin de avantajı ile kazanmaya yakın görülüyor. Düzlüğe kadar sabırla bekleyecek olan bu isim ekürisi PERSISTANCE'IN yürümesiyle süratlenecek yarışı yapacağı bindirmeler ile lehine çevirmek isteyecektir. Ekürisinin de kaliteli bir isim olduğunu göz önüne alır isek vermiş olduğu aradan etkilenmemesi durumunda bu isimde birincilik elde edebilir.
GÖZYAŞI GECESİ: Uzun bir aranın ardından sonra koştuğu yarışlarda eski günlerini bulamasa da kalitesi malum olan bu isim birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. Startla birlikte önde yada öne yakın gidecek isimlerin arakasında yarışı takip ederek düzlüğe mümkün olduğunca sermayeli gelmesini beklediğim bu isim eğer birazcık eski gücünü bulabilir ise yapacağı ataklar ile rakiplerini mağlup etmeye yakın olacaktır.
ŞENHAN: Koştuğu yarışlar bazında bu günkü isimlere orala çok daha kuvvetli rakipler ile mücadele eden bu isim zaman zaman tatminkar performanslar sergilemişti. Eğer 10 gün önce G1 gibi kuvvetli rakipleri ile olan NİĞBOLU koşusundan olumsuz etkilenmez ise başarılı sonuç elde edebilir. 
Ön planda gördüğüm bu isimlerden;
 

GÖZYAŞI GECESİ'NİN sorunlarının hala tam geçmemiş olması nedeni ile eski gücünü bulamaması nedeni ile risk etmek istemiyorum.


ŞENHAN'NIN da son yarışının biraz ağır gelebileceği düşüncesi ile bu ismi de risk etmek istemiyorum.


Geriye kalan isimlerden tercihte bulunmak gerekir ise sıralamamKAYI BEYİ AYDEREAĞASI DUBLIN olacaktır.DUBLIN içinde gerek İstanbul da hiç yarış kazanmamış olması gerekse de 2.altılının ilk ayağına gelen koşuda istatistiksel olarak favori gelmeme olasılığından dolayı tercihlerimi KAYI BEYİve AYDEREAĞASI olarak kullanıyorum.1.ALTILI ŞABLONUM

6-4-5-8-2
1-7-5-8-2-4-3-6
3
1-3-2-6
9-8-2-1
6-5-3-1

2.ALTILI


DUBLIN dışında ikinci altılı içerisinde tutuğum isimler; TUĞBEY: Son yarışında bu günkü jokeyi idaresinde start alan bu isim yakın farklar ile ikinci olmuştu. Bu gün tekrardan KOCAKAYA'NIN tercihi ile başarılı sonuç almaya yakın görüyorum. Daha uygun kiloda start alacak olan bu isim için KOCAKAYA son yarışını göz önüne alarak daha doğru bir zamanda ataklarına başlayarak sonuç arayacaktır.HEVA: Katıldığı iki yarışında kazanma başarısı gösteremese de bu gün etkili performans ile sonuç bulmaya yakın olacaktır. Seri stile sahip bu isim startla birlikte öne çıkıp yarışa tempo vererek sonuç arayacaktır. Eğer jokeyi önde biraz rahat tempo kurabilir ve yarışı belli bir mesafede düşük tempoda götürebilir ise son ana kadar direnmesi muhtemel görülüyor.
BAŞOK: Son yarışında bu günkü jokeyi idaresinde ağır kilosuna rağmen kazanma başarısı gösteren bu isim daha uygun kilosu ile sonlarda yapacağı ataklarla sonuç arayacaktır. Kalabalık grupta trafik sorunu yaşamaz ise zorda olsa kazanması normal sonuç görülüyor.2.ALTILI ŞABLONUM

1-3-2-6
9-8-2-1
6-5-3-1
6
4-3-6-9
4-8-9-7-10-3-5-11-2-13

6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 1.683.330 t dir.
6'lı ganyan 630,22 t vermiştir.
SİTEMİZE DESTEK OLMAK AMACI VE EMEĞİN KARŞILIĞINI VERMEK İÇİN BİR KAÇ SANİYENİZİ AYIRMAYI UNUTMAYINIZ!
 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM…Yorum Yaz:
Yorum Sayısı : 0
© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | Üyelik Koşulları | İletişim