• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

BİLEN ADAM
25.07.2019 - Ankara (25.7.2019 14:18:28)
ANKARA - 530 TL

Günün ikinci ayağında start alan isimlerden rakiplerinin bir adım önünde gördüğüm isim ALESTA olacak. KOCAKAYA ile iyi uyum sağlayan kaba kuma yatkın olan bu isim son yarışında bu günkü rakibi GÜLDÜRENKIZ’A geçilmiş olsa da bu gün yarışın gidiş hattı ve mesafesi açsısında daha şanslı olacağını düşünüyorum. Startla birlikte önde yarışa tempo verecek isimlerin süratlendireceği yarışı orta grupta takip etmesini beklediğim ALESTA düzlük başında yürüyerek rakiplerine hâkim olmak isteyecektir. Jokeyinin düzlüğe iyi yerlerde çıkması durumunda yapacağı bindirmeler ile son ana kadar birincilik mücadelesi ile fotoyu bulmak isteyeceğini düşünüyorum. Mesafe açısından KOCAKAYA ataklarına başlamada ne geç kalmalı nede erken davranmalı iyi bir zamanlama ile sonuca ulaşması normal sonuç görülüyor.

 

 

 

 

Son iki yarışında tatminkâr performanslar ortaya koyan KAPIDAĞ gösterdiği performanslar ile dikkat çekti diyebilirim. Bu gün için stiline uygun mesafede koşacak olan bu isim düzlükte yapacağı ataklar ile sonuca gitmek isteyecektir. Son iki yarışında çıkartılan Kapalı Gözlük takısı bu gün tekrardan takılarak koşacak olan bu isim umarım daha iyi performans sağlar. Yarış karakteri biraz zor olan bu isim birincilik elde edebilir ise bu kolay olmayacaktır. Zorda olsa fotoyu bulabilecek olan bu ismi rakiplerinin bir adım önünde görüyorum. Yine bu isim kadar çok tutuğum bir diğer safkan ULTRA olacak. Ayağına seri stile sahip olan bu isim son yarışında ön planda gördüğüm isimdi. Ancak o gün üçün kulvarının oldukça dışarıdan olması ve mesafenin kısa olması nedeni ile öne hamle yapan rakiplerine üstünlük kuramadığından bekleneni verememişti. Bu gün uzayan mesafede önde istediği tempoyu kurması durumunda fotoyu bulabilir. KOCAKAYA’NIN bu tip yarışlarda başarılı olduğunu göz önüne alır isek ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

 

 

 

 

Dördüncü ayakta start alan isimlerden son yarışını kazanma başarısı gösteren WIND BLAST uyum sağladığı jokeyi ile bir adım öne çıkmakta. Startla birlikte önde tempo yapacak isimlerin arkasında yarışı takip etmesini beklediğim bu isim düzlük başında ataklarına hız verip yarışa ağırlığını koymak isteyecektir. Son yarışında da benzer taktik ile koşan bu isim başarılı sonuç elde etmişti. Şartların lehine olduğunu düşündüğüm bu isin eğer 8 günlük aranın kısa gelmesinden etkilenmez ise başarılı olacaktır. BEKİROĞULLARI gibi iyi eller tarafından antre edilen bu isim son yarışından önce el değiştirerek BEKİROĞULLARI’NA geçmişti. Bu ekürinin ne denli iyi at koştuğunu söylemeye gerek yok. Safkanın form durumunun iyi olduğunu göz önüne alırsak bu oldukça şanslı olduğunu söyleyebilirim.

 

 

 

Beşinci ayakta birçok kanaldan farklı isimler hakkında duyumlar aldığımı söylemek isterim. Bir yerden LILI MARLEEN için Ankara kumuna iyi uyum sağladığı ve işlerinde oldukça sağlıklı görüldüğü söylenerek kazanabileceği söylenmekte. Bir yerden YİĞENİM ÇAĞAN için olumu söylentiler var. Yine ALPERENHAN için olumlu duyumlarım mevcut. Bu isimlerin aksine benim iyi koşmasını beklediğim LORD BABA var. Görüldüğü gibi farklı duyumlar neticesinde oldukça zorlaşan bir koşu olduğundan bu isimler dışında da ters bir isim devreye girebilir.

 

 

 

Kapanışta start alan isimlerden DÜNÜR’Ü programda gördüğümde tekim sonda dediğim ve kuponumu son ayağa getiririm diye düşündüğüm ancak yarışı incelediğimde içim sinmeyen isim DÜNÜR oldu diyebilirim. Gerek an itibari ile %55 gibi oynanma oranına sahip olması gerekse de yarış karakteri olarak oldukça zor bir isim olması bu düşüncemden caymama neden oldu. Olumlu yönden bakacak olur isek startla birlikte önde gidecek isimlerin arkasında yarışı takip edecek olan bu isim düzlük başında vites artırıp yarışa ağırlığını koyarak fotoyu bulmak isteyecektir. Hışman gibi etkili jokeyi ile kağıt üzerinde oldukça şanslı görülüyor. Benimle aynı düşünce olmayan yarış severler bu ismi risk ederek kuponunu son ayağa getirebilir.

Yorumlarım doğrultusunda tercihte bulunabileceğim isimler;


ALESTA ve WIND BLAST olacak. 


Bu isimlerin ikisi yada biri tercih edilerek altılı şablonu oluşturulabilir.ALTILI ŞABLONUM (2 BANKOLU)

4-5-6-8-3-10
2
2-3-7-9-6
7
3-9-7-1-6-2-5
2-3-4-15-12-9-5-10-7-6-1-4-9-13ALTILI ŞABLONUM (TEK BANKOLU)

4-5-6
2-1-4-5-9-8-10-7
2-3-7-9-6
7
3-9-7-1-6-2-5
2-3-4

6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 1.975.240 t dir.
6'lı ganyan 530,97 t vermiştir.
SİTEMİZE DESTEK OLMAK AMACI VE EMEĞİN KARŞILIĞINI VERMEK İÇİN BİR KAÇ SANİYENİZİ AYIRMAYI UNUTMAYINIZ!
 

HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM…Yorum Yaz:
Yorum Sayısı : 0
© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | Üyelik Koşulları | İletişim