• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

Bilen ADAM
11.01.2018 - İzmir (11.1.2018 12:17:43)
İZMİR

SKYNET: Son yarışından önce katıldığı mücadeleden rahat birincilik ile ayrılan bu isim son starında ise üçüncü olmuştu. Kazandığı yarışı göz önüne alırsak önde kaçan bu günkü rakibi GARAVAS'I yakın takip edip düzlük başında vites arttırarak liderliği alıp farkı açarak fotoyu önde geçmişti. Son yarışında da benzer taktik deneyen bu isim öndeki rakibini istediği anda atlatamayınca mücadeleye tutuşmak zorunda kalmıştı. Bu mücadeleyi fırsat bilen sprinter rakipleri de yaptıkları ataklar ile öndeki bu iki ismi avlamıştı. Bu gün için yarışın gidiş hattına baktığımızda önde kaçacak ismin GARAVAS olacağını düşünüyorum. Bu ismi yakın takip edecek hatta ve hatta temposunun üzerine çıkmak isteyecek GEÇİT YOK var. Bu iki ismin öndeki mücadelesine düzlük başına kadar müdahale etmeyecek olan SKYNET düzlükte yapacağı ataklar ile liderliği alıp geriden gelebilecek rakiplerine dayanmaya çalışacaktır. KARATAŞ'IN rakip olabilecek safkanlardaki jokey ve aprantilerden daha tecrübeli olduğunu düşünürsek adeta yarışı çalacaktır diye düşünüyorum. Zamanlama da hata yapmadığı taktirde fotoyu önde geçmesi normal sonuç olarak görülüyor. Aksi durumda birçok ismin şanslı olacağını düşünüyorum. 
BEYAZ ZAMBAK: Kan hattı olarak kaliteli kumaşa sahip olan bu isim son yarışında sahada baya dillendirilen isimdi. Katıldığı iki yarışında da kazanma başarısı gösteremeyen bu isim bu gün için üçüncü startına çıkıyor. Rakipleri oldukça uygun görülüyor ve bu gün için çok daha etkili jokeyi ile start alacak. Etkili koşması muhtemel bu isim risk edilebilir. Rakip yazmak isteyen yarış severler öncelikli olarak SENANUR ve ilk kez koşacak ekürisi KARİNA'YAvermelidir. Bu isimlerin dışında farklı bir isim gelecekse eğer kapanması gereken bir koşu olarak görüyorum.
TUĞALP: Son yarışında düzlüğe kadar rahat tempoda gelen ve son 200'lere kadar rakibine kolay hakim olacak izlenimi veren bu isim Mustafa'nın ha dediği yerde rakibini atlamadı. Gerek bu ismin karaktersizliği gerekse de rakibinin inatçılığı ikincilik getirmişti. Bu gün için rakipleri çok daha uygun görülüyor ve üzerinde bir kez daha M.ÇİÇEK var. Benzer taktik ile düzlüğe gelecek olan bu isim bu sefer Mustafa'nın çok ağır davranmadan erken teşviklere başlayacağını düşünüyorum. Risk edilebilecek isim olarak görülebilir. Rakip yazmak isteyen yarış severler başta MÜCİZEKAYA'YI değerlendirmelidir. Bu iki ismin dışında farklı bir isim gelecek ise birçok ismin şanslı olabileceğini söyleyebiliriz.
AĞAPERSEN: Gerek kan hattı olarak gerekse de koştuğu yarışlar bazında bu rakiplerinden üstün olan bu isim kazanmaya yakın görülüyor. Bilinen stili ile numara alıp beyaz bayrak ayna yarışı yapan bu isim benzer taktik ile koşmak isteyecektir. Risk edilebilir. Ancak benim çekincem benzer şekilde önde gitmek isteyecek GARANTİ'NİN olması nedeni ile temposunu bozabileceği ve AĞAPERSEN'İN aprantisi Okan'a pek güvenemem diyebilirim. Bir şekilde kazanabilir ancak ben cazip olması açısından rakip yazmak istiyorum.
MİSLİ ALTILI ŞABLONUM

4
2
4
4-3-2-1
2
3-6-7ALTILI ŞABLONUM

4
2-11-4-9-3-8
4-1-2
4-3-2-1
2-1-4-5-3
3-6-7

© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | İletişim