• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

Bilen ADAM
07.01.2018 - Adana (7.1.2018 17:29:20)
ADANA

İlk ayakta LİDEREFE ve ÇELEKAN ikilisini rakiplerinin bir adım önünde görmüş olsam da aprantilerinin eksik binebileceklerini düşünerekten yanına rakip yazmak istiyorum. Tabi şunu tekrar söylemek gerekir ise bu iki isim koştukları yarışlar bazında bu günkü rakiplerinin bir adım önünde olacaktır. Riski seven yarış severler bu iki isim ile ilk ayağı değerlendirebilir.

İkinci ayakta koşan isimler arasında ön planda tutuğum isim UNCHAINED MELODY isimli tay olacaktır. Koştuğu ilk kum yarışı olan son yarışında düzlük üzerinde etkili ataklar ile mesafe kapatmış ve yarışı kazanma başarısı göstermişti. Bu gün için de sonlarda etkili ataklar ile yarışı lehine çevirebilir.
Üçüncü ayaktaki isimlere baktığımızda startla birlikte önde gidecek isimlerin olduğunu görüyoruz. Bu isimlerden EUPRHATES ve EZOP KAHRAMANI benzer stile sahip isimler ve kalite olarak rakiplerinin bir adım önünde olan isimler. Ancak her iki isimde bu yarışa ara sonrası katılacaklarından ve önde birbirlerini olumsuz tempolarda etkileyeceklerinden sonlarda yapacağı ataklar ile geriden gelebilecek bir isim yarışı kazanabilir. Bu bakış açısı altında ilk şansı RED ANGEL'A veriyorum. Bu yarış için şans verdiğim isimler sırası ile şablonumdadır.

Dördüncü ayakta da risk almak istemiyorum ancak ön planda gördüğüm isim GANANDO SOLO olacak. Bu isim düzlükte etkili ataklar yapabilen yapıya sahip. Son yarışında bu günkü rakibi DISTANT SHINING'E geçilmişti. Aslında o gün için safkana M.ÇİÇEK binecekti. Ancak raporlu olduğundan M.ÇELİK binmişti. Abisi A.ÇELİK'İN bindiği rakibine kaybetmişti. Aslında kazanabileceği yarıştı ama ne hikmetse ÇELİK kardeşlerden abisi baskın geldi işte. Bu gün için Özcan çok daha etkili binecektir diye düşünüyorum ve ilk şansı bu isme veriyorum. Muhtemel rakip gördüğüm isimler sırası ile aşblonumdadır.

Beşinci ayakta start alacak isimler arasında yarışları parlak olan GREAT RESPECT etkili jokeyi ile en şanslı isim konumda olacaktır. Yarışın süratlenmesi durumunda sonlarda etkili ataklar ile yarışı lehine çevirmeye yakın olacaktır. En ciddi rakibi ise REBORN olacaktır diye düşünüyorum. Sonlarda etkili gelebilecek olan bu isimde uygun kilosu ile yarışta söz sahibi olmak isteyecektir. Bu iki ismi rakiplerinin bir adım önünde görüyorum. Sürpriz yapabilecek isimler yazılması gerekir ise birçok isim düşünülmelidir.

Kapanışta ise kalite olarak rakiplerinin bir adım önünde olan AKAĞAÇ bir adım ön plana çıkmakta. Gülerce ekürisine sahip olan bu isim katıldığı yarışlarda beklentileri karşılayamamıştı. Bu gün için 152 günlük ara sonrası koşacak olan bu isim gerek takı değişikliği ile koaşcak olması gerekse de idmanlarında oldukça parlak işler yapması nedeni ile bir tık önde görmeme neden oldu. Hem baba hemde anne kan hattı olarak çok iyi bir kumaşa sahip olan bu isim bu gün için beklentileri karşılamak adına fotoyu önde geçebilir. Son ayakta risk edilebilecek isim olarak düşünülebilir. 


Aksi durumda birçok isim şanslı konumda olacaktır.
7'Lİ ŞABLONUM

4
2-1-9-7-5
6-2-3-7-4
4-1-2
2-1-4-3 
2-7
1
ALTILI ŞABLONUM

2-1-9-7-5
6-2-3-7-4
4-1-2
2-1-4-3
2-7
1

© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | İletişim