• Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

Bilen ADAM
06.01.2018 - İstanbul (6.1.2018 13:27:08)
İSTANBUL - 1.341 TL

Günün belki de en zor yarışlarından olan ilk ayakta starla birlikte önde gidecek olan isimlerin olması nedeni ile tempo yüksek geçeceğe benziyor. Hal böyle olunca da geriden gelebilecek isimlerin şanslarının çok daha kuvvetli olduğunu düşünüyorum. Sonları kuvvetli olan isimler arasından da ilk şansı AK FETİH’E vermek istiyorum. Bu isim yarış yaşamının ilk zamanlarında çok iyi yarışlar yapamaz iken sonrasında çok daha iyi performanslar sergilemişti. Özellikle uzun mesafeli son yarışlarında kuvvetli isimler yanında tatminkâr performanslar sergiledi. Bu günkü yarışa 141 gün aranın ardından katılacak olması acaba nefes yönünden sıkıntı yaşar mı? Sorusunu aklıma getiriyor. Eğer bu yarışa böylesi bir ara vermeden katılsaydı bu kilosu ile lehine gelişecek tempoda risk eder banko önerirdim. Ancak bu gün böylesi bir riske görmek istemiyorum. Muhtemel rakip gördüğüm isimlere de şans vererek bu ayağı geçmeye çalışacağım.
İkinci ayakta start alacak isimler arasında BLACK WASP’I bir adım önde görüyorum. Bu isim katıldığı son iki yarışında kazanma başarısı göstermişti. Bu yarışlarındaki görüntüsü de bir hayli iyiydi diyebilirim. Eğer kilosu rakiplerine oranla bu denli fazla olmaydı bu ismi risk edebilirdim. Bu nedenle yanına rakip gördüğüm isimleri yazmak istiyorum.

Üçüncü ayakta start alan isimler arasında gerek kan hattı gerekse de koştuğu iki yarıştaki görüntüsü itibari ile URLA FIRTINASI rakiplerinin bir adım önüne çıkmakta. İyi eller tarafından hazırlanan bu isim 55 günlük aranın ardından koşacak. Vermiş olduğu bu arda işlerinde de bir hayli aşama kaydeden bu isim için çok iyi koşacağı söyleniyor. Tek endişem jokeyi H.ÇİZİK diyebilirim. Yarış içerisinde iyi yer tutamaz ve düzlüğe iyi yerlerde çıkamaz ise yaşayacağı trafik sorunundan dolayı kaybedebilir. Aksi durumda en azından düzlüğe kadar sermayeli ve sıkışmadan çıkabilirse kazanmasını bilecektir. Bu açıdan bu isim risk edilebilir.


Rakip yazmak isteyen yarış severler başta KAYNARCA ismini düşünebilir. Bu isimde katıldığı iki yarışında tabela içerisinde yer almıştı. Gerek yarış tecrübesinin az olması gerekse de yarış içerisinde trafik sorunu yaşaması nedeni ile tatminkâr koşmuştu. Bu nedenle en ciddi rakip konumda olacaktır. Bu iki ismin dışında üçüncü bir isim daha yazılacaksa bu kesinlikle BLUE VICTORY olacaktır. Bir kez koşan ve üçüncü olan bu isim bu gün için çok daha etkili olabilir. Kâğıt üzerinde URLA FIRTINASI’NIN muhtemel rakipleri bu iki isim olarak görülüyor. Bu isimlerin dışında çok daha cazip isim arayanlar 5-9 numaralı isimlere şans verebilir.

Dördüncü ayakta start alacak isimler arasında SAHİPBEY’İ bir adım önde görsem de risk etmek istemiyorum. Aslında kalite olarak bu isimlerden bir tık önde diyebilirim. Ancak 83 günlük aranın ardından koşacak olması, stili gereği önlerde giden bir isim olduğundan grupta da benzer stile sahip isimlerin olması nedeni ile erken pres yiyebileceğinden ve U.POLAT’IN yaşadığı sakatlıktan dolayı bir süredir at binememesi gibi nedenlerden bu ismi risk edemiyorum. Ancak ilk isim olarak değerlendirilmesi gerekir.

Beşinci ayakta da rakiplerinin bir adım önünde gördüğüm ismi KISRAKBAŞI olacaktır. Kısa mesafeli ve süratli giden yarışlarda sonlarda kısa ama etkili ataklar ile sonuca gidebilen bir isim. Bu gün için bakıldığında lehine gelişecek yarış temposunda sonlarda etkili bindirmeler ile kazanmaya yakın görülüyor. İyi koşmasını beklediğim bu isim risk edilebilir. Aksi durumda muhtemel rakip olabilecek isimler devreye girecektir.

Kapanışta ise kaliteli kan hattı ile dikkat çeken MIRACLE SON yarış yaşamının ilk startına Bursa da katılmıştı. Jokeyi M.KAYA’NIN startla birlikte çok yüksek tempolarda yarışı götürmesi sonucu son anda ikinci kalmıştı. Bu gün için artan yarış tecrübesi ve çok daha etkili olmasını beklediğim sentetik pistte kazanmaya yakın olacaktır. Şans verdiğim bir diğer isim ise ilk yarışında tatminkâr koşan MAKAMBO olacak. Bu isim içinde iyi koşabileceği duyumları var. Yapmış olduğu işlerinde her geçen gün aşama kaydeden bu isim ihmal edilmemelidir. Bu iki ismi rakiplerinin bir adım önünde görüyorum. Farklı bir isim yazmak isteyen yarış severler için ilk yarışında yedinci olmuş olsa da yarış içerisinde grubun gerilerinde kalan ve düzlüğe dezavantajlı çıkmasına rağmen mesafe kapatan GROM’U sürpriz bir isim olarak öneririm. Bir cazip isim olarak da CARUSO değerlendirilebilir. Bu isim için katılığı son KOCAELİ yarışında çok çok iyi koşacağı söylenmişti. Ancak beklentilerin uzağında kaldı. Bu günkü yarışa çok iyi hazırlandığı söyleniyor. Yer açabilen yarış severler bu isme bir çarpı atabilir. Diğer ayaklarda risk alıp az atla geçenler ise bu yarış için farklı isimleri de değerlendirebilir.

ALTILI ŞABLONUM (BANKOLU)

6-9-1-4-8
1-3-2-8-7-5-6
7
3-8-7-2-4-6-5-1-9
3
7-6-3-1-2-9-8-5-4ALTILI ŞABLONUM (TEKSİZ)

6-9-1-4-8
1-3-2
7-3-2
3-8-7-2
3-2-5-4
7-6

6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 2.029.950 t dir
6'lı ganyan 1.341,67 t vermiştir.

© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | İletişim